• Didaktické hry, Účelové cvičenia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Didaktické hry, Účelové cvičenia.

Dňa 09.09. 2021 sa na našej škole konali didaktické hry (DH) pre žiakov I. stupňa a účelové cvičenia (ÚC) pre žiakov II. stupňa.  Cieľom ÚC a DH bolo prehĺbiť a upevniť  vedomosti nadobudnuté zo zdravotnej prípravy, pohybu a pobytu v prírode a jej ochrany, výchova k  bezpečnému správaniu, dopravnej výchove a riešenie mimoriadných situácii.
            Účelové cvičenie a didaktické hry  prebiehali podľa vopred vypracovaného plánu. Po teoretickej príprave učiteľky oboznámili žiakov s miestom konania a organizáciou DH a ÚC. Spoločne sa všetci  disciplinovane  presunuli na miesto konania a tam si prakticky  precvičovali teoretické vedomosti. Potom si žiaci spoločne zasúťažili v pripravených súťažiach. Po krátkom občerstvení  sme ukončili DH a ÚC.  Pobalili všetky prinesené pomôcky, upratali sme priestor od našich ale aj cudzích odpadkov. Spoločne sme sa vrátili späť do školy.  Na záver p. uč. Mitická a p. uč. Štefaníková  vyhodnotili DH a ÚC a  poďakovali pedagógom aj žiakom za  účasť.