• Veľkosť školy

• Základná škola pre žiakov s autizmom alebo ďalšími pervazívnymi vývinovými poruchami sídli v priestoroch Špeciálnej základnej školy internátnej v Michalovciach.  K dispozícii je desať tried, ktoré sú umiestnené na prízemí, prvom a na druhom poschodí v jednej z budou.

Priestorové a materiálno-technické podmienky školy sú na dobrej úrovni a zodpovedajú psychohygienickým a bezpečnostným požiadavkám. Základná škola pre žiakov s autizmom má k dispozícii:

• triedy vybavené viacúčelovým výškovo nastaviteľným nábytkom s priestorom pre relaxáciu a nenáročnú pohybovú aktivitu počas vyučovania; v rámci triedy štrukturované priestory na individuálne vzdelávanie žiakov s autizmom; v siedmych triedach je nainštalovaná interaktívna tabuľa, kde sa využívajú programy BOARDMAKER v.7 a SYM WRITER pre augmentatívnu a alternatívnu komunikáciu (AAK).
          • šatne na odkladanie odevov a obuvi,
          • sociálne zariadenia,
          • stravu budú mať deti podávanú vo výdajnej školskej jedálni, ktorá sa nachádza v priestoroch špeciálnej základnej školy internátnej,
          • v prípade záujmu a potreby môžu deti využívať aj iné priestory špeciálnej základnej školy internátnej (napr. telocvičňu, cvičnú kuchynku a pod.).

Pri pobyte vonku využijú deti areál Spojenej školy internátnej v Michalovciach.  Súčasťou  materiálno-technického vybavenia základnej školy pre žiakov s autizmom je detská a odborná literatúra, učebné pomôcky, kompenzačné pomôcky, telovýchovné náradie a náčinie, hudobné nástroje, didaktická a audiovizuálna technika, výpočtová technika a suchý bazén. Pomôcky používané vo výchovno-vzdelávacom procese budú neustále dopĺňané.