• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme.

Dňa 22. apríla si celý svet pripomína, aké dôležité je chrániť našu planétu. Medzinárodný deň Matky Zeme alebo skrátene Deň Zeme oslavujeme od roku 1970. Zásluhu na tom má environmentálny aktivista a senátor Spojených štátov z Wisconsinu Gaylord Nelson, ktorý si zaumienil, že prostredníctvom Dňa Zeme zareaguje na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia.

Spolu s našimi žiakmi sme si formou zábavných aktivít  pripomenuli našu závislosť od cenných darov, ktoré nám Zem dáva, a uvedomili si, že prírodné zdroje nie sú nevyčerpateľné a čo môžeme osobne urobiť, aby sme boli ohľaduplnejší k životnému prostrediu. Každá z tried si na školskom pozemku zasadila strom, keďže stromy nám poskytujú veľa výhod, pomáhajú nám znížiť spotrebu energie lámaním zimných vetrov a poskytovaním tieňa v lete. Poskytujú tiež prístrešie pre vtáky a zvieratá a pomáhajú stabilizovať pôdu, aby sa znížila erózia.

• 2. apríl Svetový deň povedomia o autizme

• Členovia OSN sa v roku 2008 rozhodli, že dátum 2. apríl bude Svetový deň povedomia o autizme.

Tento deň slúži na zdôraznenie faktu, že je potrebné neustále skvalitňovať život ľudí s autizmom, aby mohli viesť zmysluplný a dôstojný život. Taktiež tým môžeme prejaviť úctu ľuďom s autizmom, či ich blízkym.

Ľudia s diagnózou autizmus mávajú problémy v sociálnej interakcii a komunikácii. Objavujú sa u nich opakujúce sa vzorce správania, či rutina. Často sú veľmi vnímaví.

Druhého apríla vyjadríte podporu autistom a ich blízkym tak, že si oblečiete niečo modré. Modrá je symbolom komunikácie.