• Spolupráca s rodičmi

• Pre dosiahnutie úspechu pri vzdelávaní a výchove detí v základnej škole pre žiakov s autizmom je nevyhnutná spolupráca s rodičmi a zákonnými zástupcami detí. Spolupráca bude možná dennými konzultáciami. Rodičia a zákonní zástupcovia budú informovaní o každom úspechu svojho dieťaťa, ale zároveň budú riešené výchovné a iné vyskytujúce sa problémy, a to formou individuálneho rozhovoru a triednou schôdzkou rodičov a zákonných zástupcov.

Rodičia a zákonní zástupcovia budú mať možnosť zúčastniť sa na podujatiach, ktoré organizuje Spojená škola internátna v Michalovciach pre svojich žiakov: Posedenie pri stromčeku, Fašiangový karneval, Deň matiek, Juniáles. Tieto akcie sú zaznamenávané na video a prostredníctvom miestnych televízií MISTRAL a Zemplín sa škola dostane do povedomia širokej verejnosti. O aktivitách školy informuje aj miestna tlač – noviny Michalovčan.

Škola bude spolupracovať so ZKGZ v Michalovciach, Vojenským útvarom v Michalovciach, hasičským a záchranárskym zborom, ZOS, I. ZŠ Michalovce, RC Ideálnej mládežníckej aktivity.