• Charakteristika učiteľského zboru

• Personálne zabezpečenie základnej školy pre žiakov s autizmom sa riadi odporúčaniami štátneho vzdelávacieho programu. Pedagogickí zamestnanci spĺňajú kvalifikačné požiadavky stanovené všeobecne záväznými predpismi. Pri pedagogickej komunikácii, motivácii žiakov, ich diagnostikovaní, hodnotení a riadení triedy využijú odborné a osobnostné spôsobilosti. Vedenie školy bude podporovať sebarozvíjanie a vzdelávanie pedagogických zamestnancov aj ich osobnostný rast. Zároveň sa bude starať o svoj vlastný odborný a profesionálny rast a budevytvárať predpoklady pre fungujúci a spolupracujúci kolektív.

Okrem vyučujúcich bude v každej triede prítomný aj asistent učiteľa a so žiakmi bude pracovať školský logopéd.

Keďže základná škola pre autistov má vytvorené zatiaľ len dve triedy, bude sa zúčastňovať vhodných podujatí v oblasti environmentálnej výchovy, protidrogovej prevencie v rámci Špeciálnej základnej školy internátnej v Michalovciach. Podobne výchovný poradca zahrnie túto školu do svojho plánu činnosti. Služby škole poskytuje centrum špeciálno-pedagogického poradenstva. V CŠPP pracujú 2 špeciálni pedagógovia, 1 psychológ a 1 sociálny pracovník.