• Vyrezávanie tekvíc

• Dňa 22.10.2019 sa na našej chodbe vyrezávali tekvice. Mali sme tekvicové kráľovstvo. Žiaci našich tried spolu s učiteľmi vyrezávali a tiež maľovali tekvice. Tekvice boli krásne. Na konci vyučovania si ich pozreli aj rodičia.

• Historické remeslá

• Do galérie Historické remeslá boli pridané fotografie.

Dňa 16.10.2019 nás poctila vzácna návšteva - lektor Tibor Dančo, ktorý nám priblížil už takmer zabudnuté remeslá a to slamienkárstvo a košíkarstvo. Žiaci mali možnosť spoznávať prírodné materiály použiteľné na zhotovenie výrobkov, oboznámiť sa s pozorovaním, ale aj prakticky s pracovným postupom a následne si zhotoviť pekný výrobok. Rozlúčili sme sa s prísľubom ďalšieho stretnutia.

• Spoznaj prírodu okolo seba

• Do galérie Spoznaj prírodu okolo seba boli pridané fotografie.

Aj tento školský rok presnejšie 24.9.2019 našu školu navštívila lesníčka Lucia zo Sobraniec. Na začiatku sme sa všetci predstavili do šiškofónu a povedali sme si akým zvieratkom by sme v lese chceli byť. Pre žiakov boli pripravené rôzne zaujímavé aktivity. Lesníčka Lucia ukázala žiakom ako vyzerá srsť líšky, parohy daniela a mohli sme si pozrieť aj bažanta. Na záver sme sa porozprávali ešte o tom ako sa máme správať v lese, že nemáme ničiť prírodu, ale chrániť ju.

• OZNAM

• Slávnostný začiatok školského roku 2019/2020 sa uskutoční 2.septembra 2019 o 8:30 vo vestibule školy.

Tešíme sa na Vás!

• Tvoríme spolu

• V našej škole sa uskutočnil workshop pre žiakov a ich rodičov. Spoločne sme vytvorlili nádherné výrobky, našli sme si čas na vzájomné rozhovory, tešili sme sa z dosiahnutých výsledkov práce. Do galérie Tvoríme spolu boli pridané fotografie.

• Deň Zeme

• Pri prtíležitosti Dňa Zeme naši žiaci vysadili stromčeky. Od teraz má teda každý žiak svoj stromček. Do galérie Deň Zeme boli pridané fotografie.

• Karneval

• Dňa 23.2.2017 sa konal  v našej škole fašiangový karneval. Čas zábavy, radosti s farebnými maskami ako princeznička kráska, ktorú volali  Zlatovláska, batman, šašo a  vodník , veľký superman. Ako  indiánky boli p.uč. Tatiana Giraltošová a Katarína Hvizdošová, ktoré program moderovali. Žiaci tanečného krúžku Hopsáčik a Talentík vystúpili so svojím tanečným číslom. Ale tancom a maskami sa nedali zahanbiť ani učitelia, ktorí naučili všetky deti tanec o šašovi. Všetci sa tešili na karneval, prítomní boli aj rodičia. Samozrejme nechýbala ani porota zložená z pedagógov: čertica, čarodejnica a pani Jar. Kreativita rodičov, učiteľov  a žiakov bola nápaditá. Ako pominulý rok, ani tento rok nesklamali svojou šikovnosťou a vyrobili si nádherné a zaujímavé masky. Najlepšie masky bolo veľmi ťažké vybrať. 1.miesto obsadila Socha Slobody.

Pre fašiangy je typickým jedlom vyprážané pečivo z kysnutého cesta, preto ani tu nechýbali šišky plnené lekvárom a obaľované cukrom. Ku karnevalu patria aj veselé súťaže a hry.  Nikto neodišiel s prázdnymi rukami, v množstve súťaží ako napr. v natáčaní cukríkov na šnúrke, v hľadaní perníkov v múke, jazde na kolobežkách, skladaní karnevalových masiek a stoličkovom či balónovom tanci, čakalo na žiakov mnoho cien a sladkých prekvapení.

Do galérie Karneval boli pridané fotografie.