• Aj takto sa učíme

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Aj takto sa učíme .

Žiaci z triedy AUIII sa zdokonaľovali vo finančnej gramotnosti, a to predajom chutnej bazovej limonády, ktorú sami aj pripravili. Veríme, že chutila všetkým.

• Ukážky OSSR

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Ukážky OSSR.

Dňa 13.06.2022 do školy zavítali vojaci z OSSR kde žiakom predviedli  ukážky zbraní a výstroje OSSR v priestoroch našej školy. Deti si mali možnosť vyskúšať výstroj  a manipulovať so s zbraňou.  Ukážky sa žiakom páčili , boli aktívne a zapájali sa do diskusie spolu s vojakmi.

• Školský výlet – návšteva kaštieľa Betliar

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet – návšteva kaštieľa Betliar.

10.6.2022 bol deň, kedy sme sa rozhodli, že pôjdeme na školský výlet. Naša cesta viedla na Betliar, kde sme navštívili nádherný kaštieľ Andrášiovcov. Kaštieľ pochádza zo začiatku 18. storočia a postavili ho na základoch staršieho renesančného hradu Bebekovcov. Dal ho postaviť Štefan Andráši ako poschodový, ešte opevnený hrad so štyrmi nárožnými vežami. I ďalšie prestavby v rokoch 1792 – 1795, keď prichádza k rozšíreniu, a v rokoch 1880 – 1886, keď stavba získala dnešnú podobu, sa viažu znovu k rodine Andrášiovcov, ktorá bola už vtedy jeho trvalým vlastníkom, a ktorá mala v majetku nielen hrad Krásnu Hôrku, ale aj majetky a bane v okolí Rožňavy. Po staršej klasicistickej prestavbe a rozšírení južnej časti a priečelia nasledovala rozsiahlejšia pseudoslohová úprava s nadstavbou druhého poschodia, ktorá dala kaštieľu ráz francúzskej poľovníckej stavby. Kaštieľom nás sprevádzala sprievodkyňa, ktorá nás na chvíľu preniesla do minulosti a priblížila nám život pánov. Po prehliadke sme išli na obed a následne sme sa vrátili do záhrad kaštieľa. Výlet sa všetkým páčil a v neskorých poobedňajších hodinách sme sa vrátili v poriadku domov.

• 1. jún MDD - Zábavné dopoludnie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 1. jún MDD - " Zábavné dopoludnie"

1. júna na Medzinárodný deň detí si pani učiteľky a asistentky pre svojich žiakov pripravili „Zábavné dopoludnie“, ktoré sa realizovalo na školskom dvore. Školský dvor bol veľmi pekne vyzdobený nafúkanými balónmi, stužkami, plagátmi. Pre žiakov boli prichystané stanovištia: kuželková dráha, farebné hádzanie krúžkov, petang, pinpongové loptičky na lyžičke, hľadanie pokladu, chytanie rybičiek s udicou a farebný padák. Za absolvovanie jednotlivých disciplín žiaci dostali pečiatku a sladkú odmenu. Počas prestávky sme si spolu kreslili, strihali, lepili  a tak vytvorili dva veľké spoločné plagáty. Na záver žiaci boli odmenení medailou, diplomom za odvahu a šikovnosť v súťažiach a diplomom za účasť na zábavno – súťažnom dopoludní.